Hollandiai fogadási rendszer
A Hollandiai rendszer egy másik érdekes és népszerű negatív progressziós rulett fogadási stratégia. Sok rulett játékos alkalmazza ezt a stratégiát, mert nagyon egyszerű megérteni és használni. Mint a Fibonacci rendszer, a Hollandiai rendszer külső fogadásokra, mint például Piros/Fekete, Páros/Páratlan és Nagy/Kicsi fogadásokra van tervezve. Azonban, ellentétben a Fibonacci rendszerrel, amely megköveteli a fogadóktól, hogy veszteség után növeljék téteiket, a Hollandiai rendszer azt kéri a játékosoktól, hogy helyezzenek el három fogadást, mielőtt megváltoztatnák a tét méretét.
Hogyan működik a Hollandiai rendszer?
Kezdjük azzal, hogy megnézzük a tétsorozatot egy 1 Ft kezdő tétet használva:
1, 3, 5, 7, 9, 11 stb...
Az alapképlet a sorozatokhoz a következő: a0; a0+a0*2 ; a1+a0*2; a2+a0*2; ...; a(n-1)+a0*2. Ahol "a0" a kezdeti alaptét.
Amint láthatja, lényegében 2 egységgel növeljük a tétjeinket. Ha ehelyett egy 2 Ft alapegységet használnánk, akkor a progresszió így nézne ki:
2, 6, 10, 14, 18, 22 stb...

Az ötlet nagyon egyszerű. Ugyanazt az összeget tesszük fel három pörgetésre. Ha ez a három pörgetés nettó veszteséget eredményez, akkor növeljük a tétünket a sorozat következő szintjére. Ha ez a három pörgetés nyereséget eredményez, akkor visszatérünk a sorozat elejére. Nézzük meg a következő forgatókönyvet és egy 1 Ft alaptétet:
-
Pörgetés 1., 2. és 3
Két kört elveszítünk, egyet pedig megnyerünk, így a három pörgetés során nettó veszteséget szenvedünk el. A következő három pörgetésnél a tétet 3 Ft emeljük.
-
Pörgetés 4., 5. és 6
Ezúttal a három fordulóból kettőt megnyerünk, ami nettó nyereséget jelent. A hollandiai rendszerhez ragaszkodva a következő három pörgetésre visszadobjuk a tét összegét 1 Ft.
-
Pörgetés 7., 8. és 9
Háromból egy a háromból, ami nettó veszteséget jelent. A következő három pörgetésre ismét 3 Ft tétre emeljük a tétet.
-
Pörgetés 10., 11. és 12
Háromból csak egyet nyerünk, ami újabb veszteséget jelent. Ideje 5 Ft emelni a tétet a következő három pörgetésre.
-
Pörgetés 13., 14. és 15
Mindhármat megnyerjük. A következő három pörgetésre a tétünk összege ismét 1 Ft emelkedik.
Látható, hogy az első három pörgetésre mindössze 1 Ft-t tettünk fel. Azért növeltük a tét összegét 3 Ft-ra a következő három pörgetésre, mert nettó veszteséget szenvedtünk az első három pörgetésen. Szerencsére azonban nyereséggel zártuk a 3 Ft-as tétekkel játszott három kört, így visszatérhettünk az 1 Ft-es alaptétre. A következő körben azonban egy újabb veszteséget könyveltünk el, így ismét növeltük a tét összegét 3 Ft-ra. Amikor végre nyereséggel zártuk a 5 Ft-ös tétet, csökkentettük a tétet az eredeti 1 Ft.
A Hollandiai rendszer tesztelése
Ahhoz, hogy felismerjük a stratégia hatékonyságát, szükség van arra, hogy hosszú távon figyeljük, hogyan működik. A Google Sheets-ben egy véletlenszerű számgenerátort és a JavaScriptet használtuk a stratégia algoritmusának végrehajtásához. A szélesebb körű megértés érdekében vegyünk három elképzelt játékost, akik függetlenül játszanak a Hollandi rendszerrel. Minden játékosnak 1000 Ft bankja van, és mindegyikük 501 körrel játszik. A 501-et választottuk, mert az háromszorosa a szükséges körlépések számának.
Az első játékos 1 Ft alap téttel játszik, a második 2 Ft, a harmadik pedig 3 Ft alap tétet használ. Minden játékos esetében ábrával illusztráljuk a játék menetét. Az első játékost elengedtük az asztalhoz, és az alábbi eredményt kaptuk:

A legnagyobb fogadási összeg 17 Ft volt, és a 385. fordulóban történt. A játékos játék végén 1021 Ft bankrollal fejezte be a játékot, összesen 21 Ft nyereséggel. Láthatjuk azt is, hogy hogyan változott a fogadás értéke a játék során.
Ezután elindítottuk a második játékost 2 Ft alap téttel:

Ez a játékos végül 994 Ft-es bankrollal zárta a játékot, ami jelentéktelen 6 Ft-os veszteséget jelent. Általában elmondható, hogy a bankroll diagramja dinamikusabbá vált az első játékoshoz képest az alapvető tét magasabb értéke miatt.
Lássuk, hogy szerepelt a harmadik játékos, aki 3 Ft alaptéttel játszott. A progressziói pedig 3 - 9 - 15 - 21 - 27 - 33 - 39 - stb.

Ez a játékos szerencsésebb volt. A játék végére a bankrollja 1327 Ft emelkedett, ami 327 Ft nettó nyereséget jelent. A maximális tétköz is csak 45 Ft volt.
Általában a három játékos eredményei alapján a grafikonok valamelyest emlékeztetnek a lépcsőre. Néhány területen úgy tűnhet, hogy a progresszió pozitív. Azonban bizonyos pontokon a bankroll leesett, amikor a tétek emelkedtek.
Összességében a Hollandiai rendszer progressziója negatív. Az első játékos esetében nem túl észrevehető, de a második játékosnál már nagyon is nyilvánvaló. A harmadik játékosnál nem feltétlenül észrevehető, mivel a 100. és a 400. kör között nem voltak jelentős tétnövekedések.
A Hollandiai rendszer buktatói
Az kísérletünk eredményei alapján láthatjuk, hogy nincsenek jelentős kockázatok a bankroll teljes kimerülésére. Az asztal határainak túllépésének kockázata minimális. Az induló bankroll túllépésének kockázata is minimális. Azonban játékosaink mindegyikének volt 1000 Ft a játékhoz. Ha csak 100 Ft lenne, akkor a bankroll teljes kiürülésének lehetősége nagyon valós, különösen, ha a kiindulási tét legalább 3 Ft.
Az elvész pénz visszanyerése a Hollandish rendszerben hosszú folyamat lehet. Lehet, hogy az elvész pénz visszanyerése sikertelenül zárul, ami további veszteségeket eredményezhet. Mint minden progresszív rendszernek, ennek a stratégiának is hosszú időbe telhet, amíg pozitív eredményeket hoz.
Következtetés
A Hollandiai rulettrendszer hatékonyságát teszteltük három játékoson, akiknek az alapvetése 1 Ft, 2 Ft és 3 Ft volt. A kapott eredményekből látható, hogy minél nagyobb az alapvetés értéke, annál volatilisebbé válik a játék és a bankroll. Tehát, ha 1 Ft alapvetéssel kezd, akkor a progresszió nem túl észrevehető, még 500 kör után sem. A csúcsok és völgyek viszonylag kicsik. Gyakorlati szempontból jobb, ha legalább 2 Ft alapvetéssel kezdesz.
A mérsékelt progresszió miatt nincs éles bankroll-csökkenés. Azonban a veszteségek visszanyerése hosszú időbe telik. Ha nagyobb tétekkel játszol, akkor nagy a valószínűsége annak, hogy még mélyebbre kerülsz a veszteségekben anélkül, hogy sikerülne visszanyerned a veszteséget.
Általánosságban a progresszió negatív tendenciát mutat, bár néhány "lépcsős" időszakban láthatunk felfelé növekedést. Kis nyereségre, kis veszteségre vagy egyenlőre számíthatsz. Ennek oka, hogy a páros tétek alacsony volatilitással rendelkeznek. Ezért logikus lenne abban a pillanatban leállni, amikor már nyereségben vagy.
Azon, hogy használod ezt a rendszert vagy sem, neked áll. A Hollandish rendszer mérsékelt sikert hozhat, ha kezdetben legalább 200 Ft tőkéddel rendelkezel, és sok türelemmel bírsz.
Az új stratégiád várja a tesztelést - játsszon a rulett játékra!
-
Wazamba
Játékosokat Fogadё HU
Bónusz 200% akar 15 000 FtFogadási követelmény x35Rulett játékok 50+Élő osztóKifizetések -
-
Energy casino
Játékosokat Fogadё HU
Bónusz 200% akar 20 000 FtFogadási követelmény x35Rulett játékok 45+Élő osztóKifizetések -
-
Boomerang
Játékosokat Fogadё HU
Bónusz 100% 150 000 FT-igFogadási követelmény x35Rulett játékok 50+Élő osztóKifizetések -
-
22bet
Játékosokat Fogadё HU
Bónusz 100% akar 100 000 FtFogadási követelmény x50Rulett játékok 100+Élő osztóKifizetések -